Krokovací chladící dopravník

Krokovací chladící dopravník

Katalogový list (pro tisk)

Využití:
Na krokovacím chladícím dopravníku na pracovišti tlakového lití rotorů probíhají operace chlazení rotorů po odlití v chladícím tunelu a operace čištění rotoru od přelitků robotem.

Technický popis základního provedení zařízení:
Dopravník je tvořen dráhou, na níž  nuceně pojíždějí vozíky rotorů s otvorem pro svisle uložený rotor. Uvnitř oválu je umístěn hydraulický svěrák pro uchycení rotoru při čistění a nádrž s hydraulickým agregátem. V části vstupu do dopravníku, v části chlazení a v části odběru je pohon dopravníku řešen elektropřevodovkou a řetězem.
Krokování dopravníku v části čištění je řešeno pneumatickým indexem s přesností ustavení ± 5 mm z důvodu nutnosti rozdílu jiné délky kroku vozíku, který je důležitý pro přístup robota.
Mezi místem vkládání rotoru manipulátorem a čistícím robotem je ve směru pohybu dopravník uzavřen do chladícího tunelu s intenzivním chlazením pomocí ventilátorů s předsunutým výměníkem tepla vzduch-voda.

Základní technické parametry dráhy dopravníku:
Vnější rozměr:                  4000 x 2500 mm
Vnitřní rozměr:                  3200 x 1700 mm
Výška dráhy:                     700 mm
Rychlost dopravníku:         150 mm/sec
Počet vozíků:                    20-23 ks
Rozměr vozíku:                300 x 350 x 100 mm
Nosnost vozíku:                150 kg

Realizace (uživatel)Termín realizacePočet kusůFotky
Rakovnické tvářecí stroje s.r.o.20071Rakovnické tvářecí stroje s.r.o. - Krokovací chladící dopravník - Krokovací chladící dopravník

Zpět na Jednoúčelové stroje