Závěsný manipulátor s chapadlem

Závěsný manipulátor s chapadlem

Katalogový list (pro tisk)

Využití:
Závěsný manipulátor s chapadlem je zařízení pro manipulaci se skořepinovými formami. Je určen pro zavěšení na pojezdové dráze DEMAG, instalované na stropní konstrukci. Tímto řešením je zajištěn značný manipulační rozsah v příčném a podélném směru.

Technický popis provedení:
Jedná se o provedení pneumatického manipulátoru s teleskopickým svislým ramenem, které tvoří dvě trubky, z nichž spodní trubka menšího průměru se při zdvihu zasouvá do horní trubky.
Horní trubka je objímkou upevněna k pojezdovému vozíku, který umožňuje pohyb po dráze. K horní trubce teleskopu je objímkou upevněn pneumatický válec FESTO, zajišťující zdvih manipulátoru.
Ve spodní části manipulátoru je otočným členem připojen závěs manipulátoru s chapadlem na jednom konci a s ovládacím panelem s řídítky na druhém konci.
Chapadlo pro uchopování skořepinových forem je tvořeno vyoseným ramenem, připojeným k závěsu teleskopu přírubou. Na konci raménka se nacházejí čelisti chapadla s vyměňovacími vložkami pro uchopení skořepiny. Upnutí a odepnutí břemene se provádí pneumaticky pomocí FESTO válce.

Základní technické parametry:
Nosnost manipulátoru:  125 kg
Nosnost chapadla:        50 kg
Výška zdvihu:              1000 mm
Manipulační rozsah:      dle pojezdové dráhy DEMAG
Realizace (uživatel)Termín realizacePočet kusůFotky
AGRO Brno – Tuřany s.r.o.20081AGRO Brno – Tuřany s.r.o. - Závěsný manipulátor s chapadlem - Závěsný manipulátor s mechanickým chapadlem
První brněnská strojírna Velká Bíteš a.s.20061První brněnská strojírna Velká Bíteš a.s. - Závěsný manipulátor s chapadlem -  Závěsný manipulátor s mechanickým chapadlem